МАЙБУТНЄ ВЖЕ СЬОГОДНІ. БЕЗПІЛОТНИЙ RANGE ROVER SPORT

МАЙБУТНЄ ВЖЕ СЬОГОДНІ. БЕЗПІЛОТНИЙ RANGE ROVER SPORT

Безпілотний Range Rover Sport вперше проїхав по одній з найскладніших трас Великобританії. Прототип автономного позашляховика подолав повне коло кільцевої траси Coventry Ring Road, успішно перебудовуючись між смугами дорожнього руху і жодного разу не порушивши правил і швидкісних обмежень у 65 км/год.

Випробування пройшло в рамках проекту UK Autodrive, який завершиться в кінці цього місяця після трьох років досліджень. Ще до старту випробувальної програми в Ковентрі і Мілтон-Кінс інженери Jaguar Land Rover завершили тестування передової безпілотної технології на спеціальних закритих трасах.

 

Range Rover Sport, обраний для випробувань завдяки своїй динаміці та ряду інтелектуальних функцій, таких як адаптивний круїз-контроль, отримав додаткові датчики навігаційної системи, а також технології RADAR і LIDAR. Завдяки цим доопрацюванням і результатами випробувань UK Autodrive, автомобіль зміг автономно пересуватися по кільцевим транспортним розв'язкам, реагувати на сигнали світлофорів, а також розпізнавати пішоходів, велосипедистів та інші транспортні засоби на дорогах. Крім усього іншого, автомобіль здатний самостійно здійснювати парковку.

 

Марк Канд, директор Jaguar Land Rover з досліджень в сфері автономного транспорту: «Траса Coventry Ring Road відома своєю складною конфігурацією, що створює непрості транспортні умови для водіїв, особливо в годину-пік. Пасажири безпілотного автомобіля не відчуватимуть той ступінь напруги і втоми, яку відчувають водії традиційного транспортного засобу. Безпілотник здатний перетворити навіть най більш стресову поїздку в абсолютно спокійну та комфортну».

В рамках програми UK Autodrive інженери Jaguar Land Rover також розробили ряд мережевих технологій. Спеціальна система, що підвищує рівень безпеки і в той же час знижує обсяг шкідливих викидів в атмосферу, використовує інтернет для взаємодії з іншими транспортними засобами і з усією дорожньою інфраструктурою, наприклад, зі світлофорами.

 

Проект UK Autodrive сприяє розвитку майбутніх безпілотних і мережевих технологій Jaguar Land Rover. Штаб-квартира найбільшого автовиробника Великобританії займається розробкою автономних і напівавтономних технологій, надаючи клієнтам вибір: самостійно керувати автомобілем або довіритися безпілотним технологіям. Мета компанії - адаптувати автономний транспорт до найрізноманітніших дорожніх і погодних умов, і при необхідності дати водієві можливість самостійно управляти своїм автомобілем.

 

Jaguar Land Rover Limited: Registered office: Abbey Road, Whitley, Coventry CV3 4LF. Registered in England No: 1672070