JAGUAR LAND ROVER ПРЕДСТАВЛЯЄ ПРОГРЕСИВНІ АВТОМОБІЛЬНІ ТЕХНОЛОГІЇ

 

- Концепт Land Rover Discovery представляє радикальні технології SUV майбутнього

- Ще кращі можливості на дорозі та поза їх межами для майбутніх позашляховиків Land Rover

- Нове покоління Terrain Response включає в себе інфрачервоне лазерне сканування задля передбачення дорожнього покриття та систему визначення глибини броду

- Складне бездоріжжя можна подолати у віддаленому режимі – водій ззовні контролює автомобіль під час його проходження бездоріжжя

- Інтерфейс Людина-Машина (HMI) включає в себе систему керування голосом та жестами - Концепція ‘Прозорого капоту’ удосконалює видимість водія Land Rover на бездоріжжі та допомагає під час керування автомобілем Jaguar на високій швидкості

Напередодні Міжнародного Нью-Йоркського Автосалону Jaguar Land Rover представляє декілька прогресивних дослідів, розроблених для забезпечення інтелектуальним керуванням на дорогах та поза їх межами для клієнтів майбутнього.    

До переліку технологій входить дистанційне керування на бездоріжжі, попереднє сканування інфрачервоним лазером, система активації голосом та жестами, розумне скло, яке поєднує досвід салону та напівавтономне керування на дорозі та бездоріжжям.

 

"Автомобіль майбутнього отримає більше можливостей, стане більш простим, бажаним, розумним та поєднаним з вами," говорить Доктор Вольфганг Еппл, Директор відділу досліджень та технологій Jaguar Land Rover. "Ці п’ять сфер є основними складовими у дослідженні, яке ми сьогодні проводимо на Jaguar Land Rover.

"Ми представляємо деякі вражаючі технології на концепті Discovery. В той час як дехто має справжній потенціал, а інші - лише концепти, Jaguar та Land Rover будуть продовжувати встановлювати нові стандарти та рости за рахунок втілення в життя нових технологій та інновацій для наших клієнтів."

Нове покоління Terrain Response передбачає позашляхові умови керування та глибину броду

Для бренду Land Rover пріоритетним є перенесення можливостей його славнозвісних лідируючих у класі можливостей на новий рівень.

 

Нове покоління легендарної багатофункціональної системи пристосування до дорожніх умов Land Rover Terrain Response може бути вдосконалено завдяки системі, що передбачає умови ландшафту Terrain Scanning, яка застосовує інфрачервоний лазер на передніх фарах концепту Discovery для сканування поверхні землі попереду автомобіля.

Ці сенсори аналізують тип покриття, який необхідно буде подолати та визначають реакцію автомобіля на неї. В такому випадку автомобіль може задіяти правильну систему тяги для того, щоб найкраще справитися із поверхнею, що очікує попереду.  Карта поверхні може бути відображена на екрані високої роздільної здатності, забезпечуючи водія візуальними підказками.   

Система подолання броду (Wade Aid) переносить сучасну технологію Land Rover Wade Sensing на новий рівень прогнозування глибини водної перешкоди перш ніж автомобіль в неї заїде.  Нова сенсорна система застосовуватиме лазери для визначення глибини рівчака чи іншої водяної перешкоди та повідомить водія про здійснення запланованого маневру ще до того, як шини намокнуть.

 

Керування бездоріжжям за допомогою системи дистанційного управління

Jaguar Land Rover наполегливо працює над автономністю автомобілів для того, щоб за бажанням водія автомобіль управлявся самостійно. “Автономний автомобіль забирає на себе рутинну та втомливу частину подорожі надаючи водію можливість залишатися в контакті з автомобілем, займатися власними справами або розслаблятися перед розважальною системою,” – говорить Доктор Еппл. “Але в той же час, як водій захоче насолодитися керуванням, система допомоги керуванню допоможе повною мірою залучити водія до процесу керування та надасть більше зв’язку із автомобілем. Розумний автомобіль не забиратиме задоволення від керування він лише вдосконалить та покращить його як на дорозі, так і на бездоріжжі.”

До цих запобіжних та допоміжних систем належать All-Terrain Progress Control (система контролю над всіма ландшафтами), яка надає можливість автономного керування бездоріжжям на низькій швидкості. Це система круїз контролю на всіх типах поверхні при низькій швидкості, яка направляє крутний момент задля утримання певного рівня швидкості, обраного водієм. Дану систему можна застосовувати з водієм в автомобілі, або ж при виникненні екстремальної ситуації водій може прийняти рішення долати перешкоди із більш безпечного місця та керувати автомобілем дистанційно. Це дозволяє водію його власним направляючим, який може контролювати автомобілем, що рухається на низький швидкості, не знаходячись в авто та застосовуючи  планшет, смартфону або ж пульт дистанційного керування з автомобіля. Система дистанційного керування може також бути використана під час допомоги паркуванню або ж наближення до причепа заднім ходом.

 

“Початок розробок системи «автономного» керування Jaguar Land Rover почалася майже 20 років тому, коли Jaguar став першим, хто представив на XK у 1996 році систему адаптивного круїз контролю,” – говорить Доктор Еппл. “Сьогодні ми готові запропонувати лінійку технологій допомоги водію*, які забезпечують оптимальною продуктивністю та зменшують ризик нещасних випадків.”

Зменшення кількості помилок водія є однією із причин створення більш розумних автомобілів, оскільки саме 99% аварій викликані помилками водія.

"Нові технології допомоги водію будуть представлені протягом наступних декількох років та володітимуть потенціалом зменшити викиди шкідливих газів до 0, в той же час ми впевнимося в тому, що задоволення від керування не постраждає у зв’язку з тим, що автомобілі стануть більш автономними,” – говорить Доктор Еппл. “Розумні автомобілі майбутнього бренду Jaguar чи Land Rover не заберуть від водія задоволення від керування. Навпаки, вони удосконалять досвід водія та будуть підлаштовуватися під його настрій або ж умови керування на дорогах чи бездоріжжям. Розумний автомобіль перебере на себе менш приємні моменти подорожі, але виконуватиме не лише функцію робота. "

"Наше бачення – запропонувати вибір – залучене або автономне керування," – додає Доктор Еппл. “Це означає, що автомобіль може їхати самостійно якщо водій цього забажає, або ж залучити до роботи інтелектуальні системи для більш цікавого керування. Розумні автомобілі Jaguar Land Rover стануть реальністю протягом наступних 10 років.

 

Радикальний інтерфейс людина-машина (HMI) включає в себе ‘розумне’ скло

Розумне скло застосовано по всій площі засклення концепт-кару Land Rover Discovery – на всіх вікнах, панорамному даху, та поєднано із технологією панелі приладів на лобовому склі (Head-Up Display (HUD).

Доктор Еппл впевнений, що дана технологія надає безліч переваг, включаючи інформування водія та покращену оглядовість. Камери, розміщені в автомобілі можуть відображати відео зображення на «розумне» скло або HUD. Це допоможе полегшити маневрування під час подолання складних поворотів. ‘Розумне’ скло також може містити інформацію про переключення передач, яка стає видимою лише тоді, коли палець водія наближається до скла.

“Якщо ви проїжджаєте вздовж визначного місця як наприклад Эмпайр-стейт-білдинг, ви можете бачити перед собою на «розумному» склі сторінку із Вікіпедії, а пасажир заднього сидіння тим часом може перемістити цю інформацію до себе на екран розважальної системи чи планшет,” – говорить Доктор Еппл.

Інтерфейс користувача у стилі смартфону буде широко застосований у автомобільній промисловості: “Погляньте навколо і ви зрозумієте, що більшість людей знають як користуватися  смартфоном або є планшетом,” – говорить Доктор Еппл. “Планшетні комп’ютери та смартфону об’єднаються з автомобілем для забезпечення функціональності приладів та систем контролю автомобіля. Це допоможе значно спростити інтер’єр автомобіля. Представивши останні моделі Range Rover та Range Rover Sport, наші дизайнери старанно працювали над зменшенням кількості кнопок та важелів, кількість яких зменшилась на 50%. І цей тренд буде розвиватися далі.”

 

До технологій HMI концепту Discovery входить система контролю жестами та голосом

Двері та багажник концепту Discovery активуються жестами, а також володіють багатьма іншими функціями. "Ми вважаємо, що більш інтуїтивно використовувати жести ніж натискати кнопки чи повертати важелі," – говорить Доктор Еппл.

Система контролю жестами стане доступною на автомобілях Jaguar Land Rover вже у найближчому майбутньому. Система впізнає визначені жести руки або пальця, попереджаючи випадки ненавмисного спрацювання функції.

"Система контролю жестами - це лише одна із багатьох цікавих систем," – говорить Доктор Еппл. "протягом наступних 25 років ми застосовуватимемо погляд та біометричні дані для взаємодії з автомобілем. Система контролю голосом також відіграватиме важливу роль."

‘Прозорий капот’ концептуальна технологія по вдосконаленню оглядовості та розміщення автомобіля

Численна кількість технологій допомоги водію, які представлені на концепті  Discovery, створені для вдосконалення та полегшення, підвищення насолоди та безпеки під час керування. Найбільш інтригуюча система Прозорого капоту – концептуальна технологія, яка значно вдосконалить оглядовість попереду для водія.

 

Камери під решітками автомобіля посилають відео огляд покриття поверхні дороги та транслюються на панель приладів на лобовому склі (HUD), дозволяючи водію мати нормальний огляд поверхні дороги через капот та двигун, а також спостерігати направлення передніх коліс.

Для доріг дана система є теж актуальною. Для автомобілів Jaguar, нове покоління HUD може вдосконалити продуктивність керування проектуючи напрямок дороги чи швидкісного треку. Система також допомагає водію мати огляд «за рогом», оскільки камера надає попередній огляд того, що очікує попереду.

Система лазерного зв’язку допомагає комунікувати з іншими водіями

В той як ми рухаємося вперед за прогресом на нові рівні автономності Jaguar Land Rover вважає важливим віднайти нові шляхи спілкування між учасниками дорожнього руху.  

Концепт Discovery оснащено системою Лазерного зв’язку, яка застосовує світло лазеру, яке переключається на різні кольори у межах видимого спектру, для відображення зображень на дорогу і які бачить як водій так і інші учасники дорожнього руху. Дана система має багато різних додатків включаючи проектування знаку аварійної зупинки на дорогу позаду автомобіля для того, щоб інші учасники дорожнього руху розуміли причину зупинки руху чи поганої видимості в тумані.  Система також може відображати зображення на поверхню дороги та стіни під час паркування чи керування у обмеженому просторі, або ж застерегти водія про вузькі місця проходження перешкод на бездоріжжі.  

Водонепроникна обшивка шкірою та практичне оздоблення підлоги деревом.

Перші моделі Range Rover та ранні автомобілі Land Rover були відомі їх функціональними салонами, які легко мити. Вони не зовсім пасували автомобілям преміум класу, проте були дуже практичними у користуванні після складного та брудного бездоріжжя.

Салон концепту Discovery має інтер’єр преміум класу і в той же час надзвичайно практичний. Директор з дизайну та Головний креативний директор Джері МакГоверн та його команда навмисно обрали для оздоблення спеціально створену шкіру Foglizzo. Вона не лише на погляд та дотик преміальна, але й до всього брудо- та водонепроникна. Незвичайне оздоблення підлоги деревом описано Джері МакГоверном як «незвичайно практичне» і його легше чистити ніж звичайний килимок. 

Надзвичайно практичною також є конфігурації сидінь із системою «складання та зсування», яка дозволяє створити чотиримісне розміщення типу «лімузин», або ж отримувати п’яти -, шести - чи семимісну конфігурацію сидінь.

Концепт Discovery – справжня зірка Автосалону у Нью-Йорку 

Концепт Discovery стане зіркою на стенді Jaguar Land Rover на Міжнародному Автосалоні у Нью-Йорку, який розпочне роботу для відвідувачів 18 квітня.

Про компанію:

ТОВ «Віннер Імпортс Україна, Лтд» - офіційний імпортер автомобілів Ford, Volvo, Jaguar, Land Rover та Porsche в Україні. Компанія розпочала свою діяльність у 1992 році та є одним із лідерів автомобільного бізнесу в Україні з відмінною репутацією та світовими стандартами якості. Десятки нагород і перемог у національних бізнес-рейтингах, автомобільних конкурсах красномовно свідчать про високі стандарти роботи та прогресивний підхід до ведення бізнесу в Україні. Дилерська мережа налічує 63 центри з продажу та сервісного обслуговування автомобілів п’яти брендів по всій Україні.  Детальніше про «Віннер» на www.winner.ua

Jaguar Land Rover Limited: Registered office: Abbey Road, Whitley, Coventry CV3 4LF. Registered in England No: 1672070