РЕАГЕНТ ДЛЯ ОЧИЩЕННЯ ВИХЛОПНИХ ГАЗІВ DEF/AdBlue®

ЕКОЛОГІЧНИЙ СТАНДАРТ EURO 6, ДИЗЕЛЬНІ ДВИГУНИ ТА ТЕХНОЛОГІЯ СЕЛЕКТИВНОЇ КАТАЛІТИЧНОЇ НЕЙТРАЛІЗАЦІЇ (SCR): ВСЕ, ЩО НЕОБХІДНО ЗНАТИ

ЩО ТАКЕ РЕАГЕНТ ДЛЯ ОЧИЩЕННЯ ВИХЛОПНИХ ГАЗІВ DEF/AdBlue®?

Реагент для очищення вихлопних газів (DEF), також відомий як AdBlue®, – нетоксична, незаймиста рідина без кольору та запаху. Вона зберігається у спеціально відведеному баку автомобіля та вводиться у вихлопну систему для очищення вихлопних газів. Усі дизельні автомобілі Land Rover 2016 модельного року оснащені технологією селективної каталітичної нейтралізації (SCR), яка відповідає екологічному стандарту Euro 6 завдяки зменшенню рівня оксиду азоту (NOx), що виділяється з вихлопної системи, на 90%. Окрім того, нове покоління каталітичних нейтралізаторів, а саме технологія SCR, потребує використання DEF.
1/4

ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ DEF/AdBlue®

Дуже важливо забезпечити постачання DEF для вашого Land Rover, оскільки, згідно зі стандартами Euro, ви не зможете запустити двигун без цього реагенту. Центр повідомлень у вашому автомобілі заздалегідь попередить вас про зниження рівня DEF, щоб ви мали змогу замовити послугу доливання DEF.

Співробітники авторизованого центру продажу/обслуговування Land Rover також заповнять бак реагентом під час планового технічного обслуговування. Будь-ласка, зверніться до посібника власника автомобіля за детальнішою інформацією.

/
1/4
1/4
1/4
1/4
1/4

ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ (FAQ)

ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ (FAQ) -

ЗАКРИТИ
 • ЯК ПЕРЕВІРИТИ РІВЕНЬ DEF/AdBlue® ?

  Відстань до пункту наступного доливання DEF постійно відображається на екрані центру повідомлень панелі приладів автомобіля*. Потрібно виконати такі прості кроки:

   

  1. Включити запалення, але не запускати двигун («Розумний» ключ повинен бути всередині транспортного засобу, а педаль гальма не повинна бути натиснута. Потрібно натиснути та утримувати кнопку START/STOP, поки не засвітяться сигнальні лампи на панелі приладів).
  2. Натиснути кнопку OK на пульті управління кермом, щоб отримати доступ до головного меню (Main Menu) (на деяких моделях необхідно багаторазово натискати на кнопку OK, доки не відобразиться пункт «Допомога водію» (Driver Assistance))
  3. Використовуючи кнопку зі стрілкою, направленою вниз, потрібно прокрутити написи на екрані і вибрати пункт «Інформація про автомобіль» (Vehicle Info).
  4. Натиснути кнопку «ОК» для підтвердження вибору.
  5. Прокрутити написи на екрані і вибрати пункт Diesel Exhaust Fluid (на деяких моделях він позначається як «Наступне ТО» (Next Service))
  6. Натиснути на кнопку «ОК» для підтвердження вибору. На екрані з'явиться інформація про відстань до пункту наступного доливання DEF

   

  * Не всі автомобілі обладнано системою відображення вище вказаної інформації. Зв’яжіться з співробітниками авторизованого центру продажу/обслуговування Land Rover для уточнення інформації.

 • ЯК ЧАСТО ПОТРІБНО ДОЛИВАТИ DEF/AdBlue®?

  Витрати DEF змінюються залежно від деяких умов. Середній показник витрат може становити 1л/800 км (500 миль), однак він може зрости більш ніж удвічі в залежності від стилю керування автомобілем, погоди та стану дороги

 • ЩО СТАНЕТЬСЯ, ЯКЩО У БАКУ ЗАКІНЧИТЬСЯ DEF/AdBlue®?

  У цьому випадку двигун Land Rover не запуститься після вимкнення, як того вимагають положення стандарту Euro 6 щодо викидів. У бак потрібно долити щонайменше 3,6 л AdBlue® для того, щоб двигун запустився.

 • ЧИ МОЖНА САМОСТІЙНО ДОЛИТИ DEF У БАК?

  Так, у авторизованому центрі продажу/обслуговування Land Rover можна придбати герметичні пляшки об'ємом 1,89 л, щоб самостійно доливати AdBlue®  у бак. Ці пляшки мають особливу конструкцію для зручності використання та запобігання протіканню. Не рекомендовано використовувати для доливання DEF у бак будь-яку іншу тару.

  Щоб не порушити правильну роботу автомобіля, заборонено доливати у бак будь-яку іншу, окрім DEF, рідину, а також DEF, що не відповідає вимогам стандартів ISO22241-1 або DIN 70070.

   

  У разі випадкового потрапляння DEF у паливний бак ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ заводити двигун, натомість слід негайно звернутися до співробітників центру продажу Land Rover або технічної допомоги у дорозі.

   

  Забороняється використовувати стандартні насоси для доливання AdBlue® , встановлені на заправних станціях, оскільки їхня висока швидкість подачі рідини спричинить пошкодження баку для DEF.

   

  Вказівки щодо правильного заливання DEF у бак — див. Посібник власника.

 • ЧИ DEF/AdBlue® Є ШКІДЛИВОЮ РЕЧОВИНОЮ?

  Хоч DEF не є шкідливою речовиною, однак у разі потрапляння на шкіру, слизову оболонку або у травний тракт, потрібно виконати рекомендації, що містяться на упаковці, та звернутися до лікаря. Якщо DEF потрапить на лакофарбове покриття Land Rover, потрібно просто витерти рідину та помити поверхню водою з додаванням миючого засобу. Якщо DEF потрапить на оббивку салону або одяг, можуть залишитися плями. Тому сліди розчину потрібно швидко витерти тканиною, змоченою у холодній воді.

 • ЯК ЗБЕРІГАТИ DEF/ AdBlue®?

  DEF завжди потрібно зберігати у заводській тарі, дотримуючись при цьому рекомендацій виробника щодо зберігання та використання, які вказані на пляшці. За жодних умов не слід зберігати DEF у автомобілі.

ЩО ТАКЕ СТАНДАРТ EURO 6?

Euro 6 – це частина європейського стандарту, завдяки якому автомобілі стають більш екологічно чистими шляхом обмеження викидів вихлопних газів. В рамках стандарту встановлюються обмеження на кількість викидів оксиду азоту та вуглеводних газів за 1 кілометр.

Згідно зі стандартом Euro 6, для автомобілів з бензиновими та дизельними двигунами діють різні обмеження. Для автомобілів з дизельним двигуном допустимий рівень викидів оксиду азоту зменшився до 80 мг/км (з 180 мг/км), тоді як допустимий рівень викидів вуглеводних газів знизився до 170 мг/км (з 230 мг/км). Допустимий рівень викидів оксиду азоту для автомобілів з паливним двигуном залишається на рівні 60 мг/км, тоді як допустимий рівень викидів вуглеводних газів становить 100 мг/км.

Як і інші автомобільні виробники, Land Rover зобов'язаний за законом відповідати новим вимогам з наступних дат:

З 1-го січня 2015 року всі представлені автомобілі мають відповідати стандартам Euro 6. Сюди відносяться будь-які нові моделі на ринку, наприклад: Discovery Sport. Автомобілі, які вже поступили у продаж, мають відповідати стандартам Euro 6 з 1-го вересня 2016, але;
продаж окремих автомобілів, які були виготовлені та поступили у продаж до 1-го червня 2015 року, може продовжуватись до 1-го вересня 2016 року. Проте, в таких випадках виробник повинен подати заяву про послаблення вимог.

Щоб отримати більш детальну інформацію про AdBlue®, зверніться до найближчого центру продажу Land Rover або почитайте Посібник власника.*У випадку зниження рівня AdBlue® на екрані з'являється інформативне повідомлення. Долийте AdBlue® до баку при першій можливості. Для повного заповнення баку AdBlue® необхідно звернутись до співробітників авторизованого центру продажу/обслуговування Land Rover.
За потреби, AdBlue® можна долити, використовуючи герметичні пляшки, які можливо придбати у співробітників авторизованого центру продажу/обслуговування Land Rover. Середня витрата AdBlue® складає 800км (500 миль) /1 літр. При цьому витрати можуть значно відрізнятись в залежності від стилю керування автомобілем, погоди та стану дороги.


AdBlue® є зареєстрованою торговою маркою компанії Verband der Automobilindustrie e. V. (VDA).

Jaguar Land Rover Limited: Registered office: Abbey Road, Whitley, Coventry CV3 4LF. Registered in England No: 1672070