У JAGUAR LAND ROVER ПОКАЗАЛИ МАЙБУТНЄ МІСЬКОЇ МОБІЛЬНОСТІ
  • Новий сміливий концепт автомобіля Project Vector, розроблений в рамках досягнення глобальної мети Destination Zero

  • Project Vector пропонує рішення сучасних проблем міської мобільності: компанія планує його інтеграцію у майбутню інфраструктуру розумного міста

  • Випробувати концепт автомобіля планують 2021 року у Ковентрі

    Jaguar Land Rover представила новий сміливий концепт транспортного засобу під назвою Project Vector, розроблений в рамках реалізації мети Destination Zero і покликаний продемонструвати бачення компанії щодо автономних, електричних та інтегрованих технологій майбутнього.

    В рамках мети Destination Zero компанія Jaguar Land Rover прагне зробити планету безпечнішою, а довкілля – екологічнішим. Головною метою виробника є досягнення нульового обсягу шкідливих викидів у повітря, відсутність дорожньо-транспортних пригод та заторів на дорогах. Це досягається поступово за допомогою впровадження інноваційних рішень.

Наступний етап цієї місії — представлення концепту транспортного засобу Project Vector. Це безпілотний електромобіль майбутнього — передовий, універсальний, повністю готовий до автономних технологій.

Генеральний директор Jaguar Land Rover, Доктор Ральф Шпет, зазначив: «Jaguar Land Rover відстежує тенденції, що формуються в сучасному суспільстві. Project Vector демонструє лідерство компанії у сфері розвитку інновацій, які роблять суспільство більш безпечним і здоровим, а навколишнє середовище – екологічнішим. В межах цього проекту ми співпрацюємо з кращими фахівцями з науково-дослідницької сфери, постачальниками і цифровими службами, аби створити спільні інтегровані системи мобільності. Project Vector – це сміливий та інноваційний крок уперед, необхідний для досягнення місії Destination Zero».

Компактний та універсальний концепт-кар, завдовжки всього у чотири метри, призначений для пересування містом. Акумуляторні батареї та складові трансмісії у пласкій підлозі додатково підвищують універсальність автомобіля.

Внутрішній простір салону пропонує конфігурацію сидінь для індивідуального або спільного використання, а також для комерційних цілей — наприклад, доставки товарів.

Project Vector – розвиток майбутньої мобільності вже сьогодні

Концепт-кар Project Vector створений, щоб підвищити якість життя у місті майбутнього. Його розробили у Національному Автомобільному Центрі Інновацій завдяки тісній співпраці з представниками науково-дослідних інститутів та зовнішніми партнерами.

Project Vector вирішить широкий спектр завдань мобільності: від отримання послуг мобільного зв'язку і до розвитку інфраструктури, необхідної для пересування повністю інтегрованих, автономних транспортних засобів у містах.

За словами директора проекту Доктора Тіма Левертона, розвиток міської мобільності викликаний урбанізацією та цифровою ерою. Транспортні засоби, які можна використовувати спільно, будуть підключені до мереж громадського транспорту — кожен будь-коли зможе подорожувати автономно.

«Завдяки напрацюванням Jaguar Land Rover ми можемо надати унікальну можливість для розвитку функціональних міських сервісів мобільності, які легко інтегруються в повсякденне життя. Подорожі містом складатимуться з приватних і спільно використовуваних транспортних засобів, сервісів таксі та громадського транспорту. Наш автомобіль також стане частиною міської мобільної мережі, яку можна адаптувати для різних потреб», - коментує Доктор Тім Левертон.

Компанія планує співпрацю з міською радою Ковентрі і владою Вест Мідленда, щоб в кінці 2021 року запустити мобільну службу, яка стане лабораторією для розробки сервісів майбутньої мобільності на вулицях Ковентрі.