НОВІ БЕЗКОНТАКТНІ СЕНСОРНІ ЕКРАНИ JAGUAR LAND ROVER, ЩОБ ЗУПИНИТИ РОЗПОВСЮДЖЕННЯ ВІРУСІВ


  • Запатентована технологія з подвійною вигодою: водії не відволікаються від дороги, поширення бактерій та вірусів після COVID-19 знижується

  • Не торкаючись екрану: технологія «передбачуваний дотик» використовує лише сенсори та штучний інтелект для управління інформаційно-розважальними системами

  • Результат досліджень: на 50% знижено рівень зусиль і часу, потрібних водію для використання сенсорного екрана

  • Дослідження наближають компанію Jaguar Land Rover до місії Destination Zero, роблячи транспортні засоби більш безпечними та екологічними


Нова технологія безконтактного сенсорного екрану від Jaguar Land Rover та Кембриджського університету допоможе утримувати увагу водіїв на дорозі та зменшить поширення бактерій та вірусів у світі після COVID-19.

  • Запатентована технологія відома як «передбачуваний дотик» ("predictive touch")
. Вона використовує штучний інтелект та сенсори, передбачаючи конкретну дію користувача на сенсорному екрані: від супутникової навігації, регулювання температури і до налаштування розваг. Відтепер не потрібно торкатися екрану, розумна технологія виконає всі дії самостійно.

Інноваційну систему розробили разом з інженерами Кембриджського університету. Це частина бачення Jaguar Land Rover свої місії Destination Zero: транспортні засоби стануть безпечнішими, а довкілля чистішим. Такі фактори підвищать рівень безпеки для людського життя на планеті.

Після відкриття кордонів і відміни обмежень пересування, на перше місце стає безпечна екологічно чиста мобільність. Особистий простір та гігієна — це першочергові переваги. Автомобілі Jaguar Land Rover вже готові до нових викликів: вони поліпшують самопочуття пасажирів та водія. Наприклад, система моніторингу стану водія, зменшення шуму двигуна та іонізація повітря в салоні з фільтром PM2.5 для захоплення ультрадисперсних частинок та алергенів. Нова технологія «передбачуваний дотик» — це черговий крок до розширення ландшафту мобільності. Починаючи від взаємодії клієнтів з послугами мобільності, і до необхідної інфраструктури для забезпечення повністю автономних транспортних засобів у містах. Визначним прикладом є вже презентований концепт Project Vector – електричний безпілотник як транспортний засіб майбутнього.

Лабораторні тести та дорожні випробування підтвердили: технологія «передбачуваний дотик» може скоротити зусилля водія та час взаємодії з сенсорним екраном до 50%. Водночас безконтактне налаштування програм обмежить поширення бактерій та вірусів.

Нерівні дороги стають причиною вібрацій, що ускладнює вибір правильної кнопки на сенсорному екрані. Водії відволікаються від дороги, ризик дорожньо-транспортної пригоди підвищується. Через штучний інтелект технологія визначає елемент, який користувач хоче обрати на екрані. Це відбувається ще на початку взаємодії, тому реакція системи прискорюється. Трекер жестів використовує сенсори на основі напряму зору або радіочастоти, які все частіше зустрічаються у побутовій електроніці. Відбувається інтеграція контекстної інформації — профілю користувача, дизайну інтерфейсу та умов навколишнього середовища — з даними від різних сенсорів, таких як трекер напряму очей. Так система розуміє, що користувач робитиме просто зараз, у реальному часі.

Лі Скрипчук, технічний фахівець із людино-машинного інтерфейсу Jaguar Land Rover, зазначає: "Через закриття країн ми помічаємо кількість повсякденних споживчих операцій, проведених за допомогою сенсорних екранів. Це квитки на потяг або до кінотеатру, банкомати, реєстрації в аеропорту, каси самообслуговування у супермаркетах та різні галузеві додатки. Технологія «передбачуваний дотик» позбавляє необхідності торкатися інтерактивного дисплея, отже зменшує ризик поширення бактерій чи вірусів на поверхні».

Технологія зробить транспортні засоби ще безпечнішими, адже знижує розумове навантаження на водіїв. Отже — збільшить кількість часу для зосередження на дорозі. Програмне рішення на основі безконтактних взаємодій вже готове до інтеграції в існуючі сенсорні екрани та інтерактивні дисплеї. Це стане можливо, коли будуть доступні коректні сенсорні дані для підтримки роботи алгоритму машинного самонавчання.

Професор Саймон Годсілл із інженерного факультету Кембриджського університету, керівник проекту, впевнений у новій технології: вона допоможе знизити рівень поширення шкідливих організмів, що передаються через дотик до поверхні. До того ж, за його словами, сенсорні екрани та інші інтерактивні дисплеї більшість людей використовує декілька разів на день, але перемикати функції складно під час руху чи пробіжки, керування авто тощо. Технологія «передбачуваний дотик» не лише зробить транспортні засоби більше екологічними та безпечними, але і значно підвищить комфорт водія.

Технологія «передбачуваний дотик» стала фіналістом щорічної нагороди Jaguar Land Rover Innovista, яка підтримує інноваційні ідеї у бізнесі.