НОВІ ТЕХНОЛОГІЇ JAGUAR LAND ROVER ДЛЯ АВТОНОМНИХ АВТО ЗМЕНШАТЬ ЗАХИТУВАННЯ У ДОРОЗІ


  • Компанія Jaguar Land Rover запрограмує автомобілі для руху так, щоб зменшити захитування пасажирів у салоні
  • Для уникнення морської хвороби (захитування), інтелектуальне програмне забезпечення регулює прискорення, гальмування та положення у смузі руху
  • Понад 70% населення страждає від захитування під час подорожей
  • Останні дослідження автономних транспортних засобів є частиною місії Jaguar Land Rover щодо зникнення аварій та заторів


Jaguar Land Rover розробляє інноваційне програмне забезпечення, яке зменшить захитування пасажирів у дорозі. Воно адаптує стиль керування майбутніх автономних транспортних засобів, підвищуючи комфорт у подорожі.

На першому етапі проекту британський виробник спроектував персоналізовану «шкалу оцінювання самопочуття» – для зниження наслідків захитування у подорожі до 60%. Експерти спеціального підрозділу з програмного забезпечення Jaguar Land Rover в Шенноні вже впровадили цю шкалу для автономних автомобілів.

Інтелектуальне програмне забезпечення поєднує більше 32 000 реальних та віртуально відтворених тестових кілометрів, щоб обчислити параметри для динаміки руху і їх подальшого порівняння. Так вдосконалене машинне навчання оптимізує стиль керування авто на основі отриманих даних.

Цю технологію можна використати для навчання автономному керуванню кожного автомобіля Jaguar та Land Rover. Водночас і зберегти індивідуальні особливості кожної моделі: впізнавані характеристики Jaguar та легендарні позашляхові можливості Land Rover. Разом це допомагає компанії підвищувати комфорт пасажирів у салоні авто і оптимізувати показники для автономного та електричного майбутнього.

Захитування у подорожі (морська хвороба) турбує більше 70% людей* у світі. Найчастіше виникає під час спостереження очима інформації, відмінної від тієї, що відчуває внутрішнє вухо, шкіра чи тіло. Це наслідок читання у тривалих подорожах в транспортному засобі. Використовуючи нову систему, а також прискорення, гальмування і розміщення у смузі руху – усі головні фактори, що викликають захитування – можна оптимізувати рух та уникнути морської хвороби пасажирів. У результаті проекту, фахівці зможуть розробити більш досконалі системи допомоги водію для майбутніх моделей Jaguar та Land Rover. Серед них адаптивний круїз-контроль та системи моніторингу смуги руху.

Головний лікар Jaguar Land Rover, Доктор Стів Айлі, зазначив: «Мобільність швидко змінюється, тому ми будемо використовувати потужність автономних транспортних засобів для досягнення мети компанії: нуль аварій та нуль заторів. Вирішення проблеми захитування в автомобілях без водіїв – це ключ до розблокування величезного потенціалу цієї технології для пасажирів, які зможуть використовувати час у подорожі для читання, роботи або відпочинку».

Це ще один крок Jaguar Land Rover до місії Destination Zero – зробити суспільство більш безпечним та здоровим, а екологію – чистішою. Завдяки підвищенню якості майбутнього міського життя, компанія розробила Project Vector – вдосконалений автономний концепт, готовий до майбутньої мобільності.

Зважаючи на коронавірус, у світі панують «нові правила», тому й очікування щодо приватного транспорту змінюються. Фокус припадає на безпечне пересування, а особистий простір та гігієна будуть справжньою перевагою преміальних авто. Jaguar Land Rover розробляє нові технології та матеріали, які допоможуть покращити самопочуття пасажирів. Наприклад, система моніторингу стану водія та бездротовий зарядний пристрій, що попереджуватиме розповсюдження бактерій. Додатково, такі функції як охолодження сидінь, декілька їх конфігурацій та навколишнє освітлення істотно знижують імовірність захитування у подорожі.

Весь модельний ряд автомобілів Jaguar та Land Rover пропонує систему адаптивного налаштування підвіски Adaptive Dynamics, що зменшує захитування під час подорожі. Змінюючи налаштування керування кожні 10 мілісекунд, вона забезпечує відчуття високого рівня комфорту. А також – підтримує справжню ДНК продуктивності кожної моделі Jaguar та Land Rover.

* Reason, J.T. and Brand, J.J. (1975) Motion Sickness. Oxford, England: Academic Press